Liečiť sa, má právo každý sám.

Breussova masáž

Breussova masáž je energetická masáž. Pochádza od Rudolfa Breussa, rakúskeho liečiteľa, ktorý je u nás známy 42 dennou liečebnou kúrou proti rakovine. Táto masáž regeneruje medzistavcové platničky, čím rieši široké spektrum zdravotných ťažkostí a mimo iné vedie k odbúravaniu hlboko uložených psychických problémov.

Podľa Rudolfa Breussa neexistujú opotrebované platničky, ale zdegenerované, ktoré sa touto masážou regenerujú. Platnička je vlastne porézna huba a z 90% je zložená z vody. K dobrej funkčnosti potrebuje nielen vodu (čo znamená dodržiavanie pitného režimu), aby nebola vysušená, ale tiež výživu. Platničky sa regenerujú v noci, preto je dobré sa pred spaním natiahnuť, aby bola chrbtica uvoľnená.

Breussovou masážou chrbtice sa vlastne odďaľujú stavce od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Vmasíruje sa olej. Ide o za studena vylisovaný olivový olej, s ľubovníkom alebo ľubovníkový olej. Tým sa dosiahne nabobtnanie medzistavcových platničiek a dochádza k uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej masáži sa prikladá na chrbticu hodvábny papier a postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu. Toto umožní, že ľubovníkový olej preniká hlbšie do chrbtice. Tato masáž sa dobre kombinuje s Dornovou metódou.
 

Kontraindikácie: 

- náchylnosť k zlomeninám
- osteoporóza
- akútne zápaly
- Bechterevova choroba
- tumory, rakovina
- po operácii platničiek a bedrového kĺbu začať až po 1 mesiaci.

Ukážka Breussovej masáže: 

© 2010 Ing. Roman Pavlikovský

Tvorba webu zdarmaWebnode